Ronaff Blog

Pırlantanın Olmazsa Olmazı 4C Kuralı Nedir?

Pırlantanın Olmazsa Olmazı 4C Kuralı Nedir?

Her pırlanta, tıpkı bir parmak izi gibi belirli ayırt edici özelliklere sahiptir. 4C bir pırlantanın kalitesini değerlendirmek için dünya çapında kabul edilen standartlardır.

Pırlanta ve Elmas Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pırlanta ve Elmas Arasındaki Farklar Nelerdir?

Elmas ile pırlanta aynı taşlardır. Sadece kesim farkları vardır. Pırlanta...
Pırlanta Nereden Alınmalı?

Pırlanta Nereden Alınmalı?

Pırlanta satın alırken birincil öncelik garantisi olmasıdır. Pırlanta satın alınan yer güven vermelidir; sertifikaya sahip olmalıdır. Eğer mümkünse işi sadece pırlanta olan uzman yerler tercih edilmelidir. Pırlantalardaki sertifika oldukça önemlidir.
Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eskilerde geleneksel ve düz altın takılar tercih edilirken, son zamanlarda tek taşlar, yani pırlantalar tercih ediliyor. Fakat tek taş satın alırken oldukça dikkatli olmak gerekiyor; çünkü bir pırlanta satın almak hiç de kolay değil. Peki pırlantanın kalitesi nasıl anlaşılır?

BLOGS

ABOUT

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit.

READ MORE

TAGS

RECENT POST

NEWSLETTER SIGNUP

Sign up for our e-mail and be the first who know our special offers! Furthermore, we will give a 15% discount on the next order after you sign up.

Yukarı